среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 174
home Хроника

Пожар зафати четири куќи во Куманово

Пожар зафати четири куќи во Куманово

На 08.11.2020 во 02.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во куќа во место викано „Ново Куманово“.

По излегување на местото на настанот од полициски службеници и Територијалната противпожарна единица Куманово било утврдено дека станува збор за четири куќи, сопственост на Т.И., Р.А., Ј.И. и В.А.

Пожарот бил изгаснат од екипи на Територијалната противпожарна единица Куманово. Увид извршила увидна екипа на СВР Куманово.

Локални избори 2021