петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 20
home Хроника

Пожар во зграда во Карпош, 15 пожарникари со 5 возила го гасат огнот (ФОТО)

Пожар во зграда во Карпош, 15 пожарникари со 5 возила го гасат огнот (ФОТО)

Гори стан на петиот кај во зграда на „Рузвелтова” во Скопје. Протипожарните екипи се на терен и интервенираат 15 пожарникари со 5 возила. Точната локација на зградата е во скопската населба Карпош над кафулето Рузвелт, пишува МКД.МК.

На терен има и екипа на Итната медицинска помош. Пожарникарите се обидуваат да го локализираат огнот.

ФОТО: МКД.МК

Коронавирус