недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 88
home Хроника

Пожар во Желино, целосно изгоре куќа

Пожар во Желино, целосно изгоре куќа

На 19.09.2020 во 14.25 часот во Полициско одделение Групчин било пријавено дека во с.Рогле, Општина Желино, во куќа во сопственост на А.С.(28), настанал пожар, при што објектот бил целосно опожарен, велат од МВР.

Повредени лица нема, а пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Тетово.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа при СВР Тетово.

Коронавирус