вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 55
home Хроника

Пожар во затворот Шутка: Гори собата за притвореници

Пожар во затворот Шутка: Гори собата за притвореници
илустрација

Најновата вест која ја обави порталот DOSIE.MK е дека во истражниот затвор во Шутка има пожар. Според првичните информации гори соба за притвореници.

Во моментов интервенира и против пожарна што значи дека пожарот е од поголеми размери, но сепак ставен е под контрола.

За подоцна очекуваме повеќе информации за чија соба се работи и од што бил предизвикан пожарот.

Коронавирус