вторник, 3. август 2021. Вести денес: 83
home Хроника

Пожар во затворот „Идризово“

Пожар во затворот „Идризово“

Пожар избувнал во затворот во Идризово, информира МВР.

Вчера во 09:53 часот во СВР Скопје било пријавено дека во полуотвореното одделение во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје, во делот на бањата, настанал пожар во кој била зафатена кровната конструкција.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица. Увид бил извршен.

Коронавирус