петок, 29. јули 2022. Вести денес: 13
home Хроника

Пожар во викенд куќа во Катланово, нема повредени лица

Пожар во викенд куќа во Катланово, нема повредени лица

На 24.06.2022 во 13:00 часот во Полициско одделение Петровец Љ.Ц.(51) од Скопје пријавил дека на 23.06.2022 околу 15:00 часот во неговата викенд куќа во с.Катланово, скопско, настанал пожар.

Во пожарот биле опожарени украсни дрвја и друг земјоделски материјал.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје.

Повредени лица нема. Полициски службеници излегле на местото на настанот.

Коронавирус