недела, 29. март 2020. Вести денес: 40
Во живо

Во 12 часот прес-конференција на Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ

home Хроника

Пожар во ТВ ВИС, Струмица

Пожар во ТВ ВИС, Струмица

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС.

Од телевизијата пренесуваат дека во пожарот зафатени беа телевизиското студио и техниката, но гореа и останатите фирми и субјекти сместени во зградата.

Истрагата треба да покаже кои се причините на избивање на пожарот и колкава е материјалната штета.

Повеќе фото на ТВ Вис.