петок, 16. април 2021. Вести денес: 67
home Хроника

Пожар во тетовско Групчин

Пожар во тетовско Групчин

Во СВР Тетово вчера попладне е пријавен е пожар кој избувнал во плевната на Р.Б.(38) во тетовски Групчин.

-Нема повредени лица, а опожарена е поголема количина добиточна храна (слама) и покривот на објектот. Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна служба пожарот целосно е локализиран, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Коронавирус