петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 154
home Хроника

Пожар во тапетарски дуќан во Скопје- Оганот зафатил и две возила

Пожар во тапетарски дуќан во Скопје- Оганот зафатил и две возила

Вчера во 10:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Македонско Косовска бригада“ во тапетарски дуќан сопственост на 51-годишниот А.Д. настанал пожар, кој зафатил и две возила кои биле паркирани пред дуќанот.

Според информации на МВР, повредени лица нема. Пожарот бил локализиран од Бригадата за противпожарна заштита. Увид ќе се врши.

Коронавирус