сабота, 17. септември 2022. Вести денес: 7
АКТУЕЛНО

Новиот директор на „Водовод“ контра Арсовска: Комисијата за пречистителната станица не се менува- нејасно е зошто Перински беше разрешен

home Хроника

Пожар во стан во Скопје – огнот зафатил уште неколку станови

Пожар во стан во Скопје – огнот зафатил уште неколку станови
илустрација

Вчера во 21:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во стан на ул. „Петар Поп Арсов“, при што биле зафатени уштe неколку станови.

Според информации на МВР, повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Коронавирус