понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 141
home Хроника

Пожар во стан во Охрид, почина жена

Пожар во стан во Охрид, почина жена

Седумдесет годишна жена го загуби животот во пожар кој утринава избувнал во нејзиниот стан лоциран на булеварот „Туристичка“ во Охрид.

Од полицијата информираат дека пожарот избувнал од засега непознати причини, а во истиот починала сопственичката М.Д. која живеела сама и била неподвижна.

Смрт констатирала екипа од итна медицинска помош. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

Коронавирус