среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пожар во средното училиште во Драчево

Пожар во средното училиште во Драчево

Полицијата вчера вечерта добила пријава дека во ДСУ „Браќа Миладиновци“ во Драчево имало пожар каде што гореле бали сено.

Пожарот бил изгаснат во 23.00 часот.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

 

Коронавирус