понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Пожар во средно училиште во Драчево

Пожар во средно училиште во Драчево

На 21.01.2021 околу 07:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во работилница во средно училиште во нас.Драчево настанал пожар, при што биле опожарени  компјутери и документи.

Пожарот е изгаснат од противпожарна екипа од Скопје.

Коронавирус