вторник, 28. јуни 2022. Вести денес: 168
home Хроника

Пожар во соба во затворот Скопје

Пожар во соба во затворот Скопје

На 16.01.2021 во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во соба во затвор Скопје, информира МВР.

Пожарот бил локализиран со противпожарен апарат од страна на вработените.

Повредени лица нема.

Коронавирус