понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 130
home Хроника

Пожар во скопското село Бучинци, зафатени околу 50 сандаци со пчели

Пожар во скопското село Бучинци, зафатени околу 50 сандаци со пчели

Во село Бучинци, скопско вчера избувнал пожар и горела голема површина сува трева, а од пожарот биле зафатени околу 50-тина сандаци со пчели, сопственост на Д.Р. (50) од село Марино, скопско.

Пожарот, како што соопшти МВР, бил изгаснат од екипи на Бригадата за противпожарна заштита.

Коронавирус