понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 57
home Хроника

Пожар во Скопје: Повреден маж однесен во болница

Пожар во Скопје: Повреден маж однесен во болница

На 25.02.2020 во 09:55 часот во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје било пријавено дека настанал пожар во стан на бул. „АСНОМ“, сопственост на А.З.(42) од Скопје.

Пожарот го зафатил целиот стан, при што А.З. се здобил со повреди.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а од пожарот од надворешна страна бил оштетен и станот кој се наоѓа над опожарениот стан.

Увид бил извршен.