среда, 8. декември 2021. Вести денес: 117
home Хроника

Пожар во Скопје: Гореше автобус на ЈСП

Пожар во Скопје: Гореше автобус на ЈСП

На 15.11.2019 околу 06:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје настанал пожар во автобус во движење, сопственост на ЈСП Скопј.

Автобусот бил управуван од Д.М.(46) од Скопје, во кој во моментот немало патници.

Возачот го изгаснал пожарот.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус