петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пожар во Скопје – до пепел изгорена куќа, еве ги деталите

Пожар во Скопје – до пепел изгорена куќа, еве ги деталите

На 08.05.2021 во 20.20 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Перо Наков“ настанал пожар, при што во целост била опожарена куќата на Е.Р.(46), а од куќата, сопственост на Т.Ѓ.(47), била изгорена кровната конструкција.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил локализиран. Повредени лица нема.

Коронавирус