недела, 5. декември 2021. Вести денес: 36
home Хроника

Пожар во шума во скопско

Пожар во шума во скопско

Во текот на вчерашниот ден во 14:20 часот било пријавено дека во с.Кучково-скопско на место викано „Перија“ од манастирот „Свети Ѓорѓија“ во правец кон с.Грачани, од засега непознати причини избувнал пожар при што горела сува трева и нискостеблеста шума, информираат од МВР.

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот во 15,30 часот бил целосно изгаснат.

Коронавирус