среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 161
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Пожар во Сарај: Гореа подрумски простории, Противпожарна гаснела

Пожар во Сарај: Гореа подрумски простории, Противпожарна гаснела

На 15.05.2022 во 14.00 часот во Полициската станица Сарај било пријавено дека во с.Сарај, скопско, настанал пожар во подрумски простории сопственост на А.А.(22) од с.Сарај.

Екипа на Бригата за противпожарна заштита Скопје целосно го изгаснала пожарот, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Сарај.

Коронавирус