понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 97
home Хроника

Пожар во пекара во Скопје, нема повредени

Пожар во пекара во Скопје, нема повредени

На 30.11.2019 околу 18:55 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во барака во склоп на пекара на ул.„Лепенец“ во Скопје.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Повредени лица нема, а увид на местото ќе се врши во текот на денот.

Коронавирус