четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 34
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Пожар во основно училиште во струшко

Пожар во основно училиште во струшко

На 27.08.2019 во 16:35 часот во Полициска станица Струга, А.З.(55) од с. Ливада пријавил дека настанал пожар во помошна просторија од ОУ„Аки Дика“ во с.Ливада.

Од противпожарната единица од Струга пожарот е изгаснат.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Струга.

Констатирано е дека биле опожарени дрва за огрев, столарија и други предмети.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.