среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 167
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Пожар во основно училиште во Драчево- еве ги деталите

Пожар во основно училиште во Драчево- еве ги деталите
фото илустрација

На 17.05.2022 во 22.40 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека настанал пожар во помошна просторија во основно училиште на улица „Јустинијан Први“.

Екипа на бригадата за противпожарна заштита Скопје целосно го изгаснала пожарот.

Повредени лица нема, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус