сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 49
home Хроника

Пожар во општина Желино, изгореа шума и дрвени бандери на ЕВН

Пожар во општина Желино, изгореа шума и дрвени бандери на ЕВН

На 26.03.2019 околу 00:10 часот во СВР Тетово било пријавено дека на место викано „Суроч“, атар на село Луковица, општина Желино, настанал пожар на шумски предел сопственост на ЈПУ-ЗПП „Јасен“-Скопје.

Со пожарот била зафатена нискостеблеста шума и биле оштетени четири  дрвени бандери од среднонапонска мрежа, сопственост на ЕВН – подружница Тетово.

Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од СВР Тетово.

Коронавирус