вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Пожар во охридскиот затвор, оштетен дел од инвертарот

Пожар во охридскиот затвор, оштетен дел од инвертарот

На 02.11.2019, околу  10 часот, во соба од затворското одделение за малолетници при казнено поправната установа „Затвор-Охрид“, настанал пожар кој предизвикал оштетување на дел од инвентарот. Интервенирала Територијалната против пожарна единица . Извршен е увид.

Коронавирус