понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 79
home Хроника

Пожар во Националниот парк „Маврово“

Пожар во Националниот парк „Маврово“

Во СВР Тетово вчера во 17.30 часот било пријавено дека настанал пожар во Национален парк „Маврово“, на место викано „Црн камен“, во атар на с.Леуново.

Со пожарот биле зафатени сува трева и смреки, а повредени лица нема.

Пожарот е изгаснат од вработени од Националниот парк „Маврово“, а увид извршила екипа од СВР Тетово.

ЕУРО 2020

Македонија