вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Пожар во маркет во Скопје- интервенирала и Пожарна

Пожар во маркет во Скопје- интервенирала и Пожарна

Вчера околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Анри Барбис“ во Скопје настанал пожар во маркет, кој бил затворен.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема.

Увид бил извршен, информираат од МВР.

Коронавирус