понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 128
home Хроника

Пожар во маркет во Охрид

Пожар во маркет во Охрид

На 02.04.2021 во 13:15 часот во СВР Охрид, од Територијалната противпожарна единица Охрид било пријавено дека во маркет на ул.„7-ми Ноември“ настанал пожар.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа Територијалната противпожарна единица.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Коронавирус