сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 13
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Пожар во манастирскиот комплекс во Лешок

Пожар во манастирскиот комплекс во Лешок

Ноќеска во 02.50 часот во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар во просторија од Манастирскиот комплекс во с.Лешок, тетовско, при што бил опожарен ситен инвентар.

Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Тетово, а увид е извршен.

Парламентарни избори 2020