вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Хроника

Пожар во локомотива од воз кој сообраќал од Гевгелија до Скопје

Пожар во локомотива од воз кој сообраќал од Гевгелија до Скопје

Утрово во 06.15 часот во СВР Велес било пријавено дека на пругата Згрополци- Велес настанал пожар во локомотива од воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Скопје.

Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Локални избори 2021