понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Пожар во Лисиче, опожарени хаварисани возила

Пожар во Лисиче, опожарени хаварисани возила

Пожар избувна во близина на каналот во Лисиче, а според првичните информации, опожарени се половни хаварисани возила.

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА потврдија дека на терен се испратени четири противпожарни возила, а повеќе информации најавија за подоцна.

Засега не се знае која е причината за пожарот.

МИА