четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 155
home Хроника

Пожар во куќа во Визбегово

Пожар во куќа во Визбегово

На 22.10.2021 во 01:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа во с.Визбегово, сопственост на Ф.М.(29).

Пожарот бил изгаснат од екипа на Противпожарната бригада Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус