сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 49
home Хроника

Пожар во куќа во Скопје

Пожар во куќа во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во 17:10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Д.А. пријавил дека 30.08.2018 година околу 17,00 часот избувнало пожар во куќата сопственост на П.А. (21) од Скопје при што интервенирале три возила на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје и пожарот бил локализиран, инфомираат од МВР.

Во пожарот изгорела кровната конструкција од куќата. Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денешниот ден.