петок, 18. септември 2020. Вести денес: 78
home Хроника

Пожар во куќа во Скопје: Сопственикот приведен бидејќи пијан ги попречувал пожарникарите во работата

Пожар во куќа во Скопје: Сопственикот приведен бидејќи пијан ги попречувал пожарникарите во работата

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера околу 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „3-та Македонска Бригада“ во Скопје избувнал пожар во куќата сопственост на О.Е.(62) од Скопје.

-Бидејќи сопственикот, кој бил под дејство на алкохол и го нарушувал јавниот ред и мир и им ја попречувал работата на припадниците на Бригадата за противпожарна заштита, бил приведен во Полициската станица Аеродром, информираат од МВР.

Увид на местото ќе се врши во текот на денот.

Коронавирус