понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 146
home Хроника

Пожар во куќа во Скопје, шестчлено семејство било во неа

Пожар во куќа во Скопје, шестчлено семејство било во неа

Околу 23 часот, синоќа во Скопје на улица “Катлановска“, во куќата на 70-годишниот А.М.  настанал пожар.

Истиот бил изгаснат од страна на членови на семејството. Во моментот на пожарот во куќата престојувале шест члена од семејството, а за среќа нема повредени лица.

Од пожарот предизвикано е оштетување на дел од фасадата.

Извршен е увид на местото на настанот.