четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Пожар во куќа во Скопје

Пожар во куќа во Скопје

Пожар избувнал вчера во куќа на скопјанец, информира МВР.

„Вчера во 08:35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Мито Хаџивасилев Јасмин“ настанал пожар во куќа сопственост на 68-годишниот С.Ќ., при што била опожарена една соба.

Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје“, соопштуваат од полицијата.

Коронавирус