петок, 29. јули 2022. Вести денес: 21
home Хроника

Пожар во куќа во с.Шипковица

Пожар во куќа во с.Шипковица

На 25.06.2022 во 00:45 часот во СВР Тетово е пријавено дека настанал пожар во куќа во с.Шипковица, тетовско, сопственост на Ш.А. од с.Шипковица.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Тетово, а повредени лица нема.

Полициски службеници излегле на местото на настанот.

Коронавирус