вторник, 4. август 2020. Вести денес: 190
home Хроника

Пожар во куќа во радовишко

Пожар во куќа во радовишко

На 30.07.2020 во Полициска станица Радовиш било пријавено дека во куќа во с.Парналија,радовишко сопственост на А.А. од с.Парналија настанал пожар од плинска боца , кој се проширил низ целиот помошен објект, куќата и помошен објект во соседниот двор сопственост на С.Џ.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Радовиш.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Радовиш.

Коронавирус