сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 29
home Хроника

Пожар во куќа во Радишани, спасено едно лице (ФОТО)

Пожар во куќа во Радишани, спасено едно лице (ФОТО)

Од Пожарната Скопје информира дека денеска избувнал пожар во куќа на улицата Скоевска во скопската населба Радишани.

-Благодарение на брзата интервенција на противпожарната бригада. Пожарот за брзо време беше локализиран и изгаснат, спасено беше лицето кое беше во куќата Нема повредени во настанот, велат од Пожарната Скопје.

Коронавирус