вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пожар во куќа во пехчевско, нема повредени

Пожар во куќа во пехчевско, нема повредени

Пожар избувнал во куќата сопственост на Б.Џ.(60) во с.Црник-Пехчево.

Истиот настанал во кровната конструкција, па се проширил на катот од куќата.

-Во 20,40 часот, од екипи на Територијалната противпожарна единица пожарот бил изгаснат. Нема повредени лица, информираат од МВР.

Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.

Коронавирус