четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 168
Во живо

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓани во Радовиш

home Хроника

Пожар во куќа во пехчевско, нема повредени

Пожар во куќа во пехчевско, нема повредени

Пожар избувнал во куќата сопственост на Б.Џ.(60) во с.Црник-Пехчево.

Истиот настанал во кровната конструкција, па се проширил на катот од куќата.

-Во 20,40 часот, од екипи на Територијалната противпожарна единица пожарот бил изгаснат. Нема повредени лица, информираат од МВР.

Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.

Локални избори 2021