четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 32
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Пожар во куќа во Кичево, пламенот го изгаснале членови на семејството

Пожар во куќа во Кичево, пламенот го изгаснале членови на семејството

На 24.01.2020 околу 04:00 часот во полициската станица Кичево било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на Ќ.Р.(59) од Кичево.

Во пожарот изгорел дел од покуќнината, а повредени лица нема.

Пожарот бил изгаснат од пријавителот и членови од семејството, а увид извршила екипа од полициската станица Кичево.