четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 53
home Хроника

Пожар во куќа во Илинден, две лица повредени

Пожар во куќа во Илинден, две лица повредени

На 27.11.2020 во 08.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во нас.. Илинден-Скопје настанал пожар во куќата на Љ.М.(71), при што изгорела кровната конструкција.

Притоа, со повреди се здобиле Љ.М. и С.М.(71) и биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус