вторник, 20. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пожар во куќа во близина на Домот на градежници, го гаснеа 11 пожарникари

Пожар во куќа во близина на Домот на градежници, го гаснеа 11 пожарникари

Пожар избувна изутринава во куќа во близина на Домот на градежници во центарот на Скопје, изјави за МИА, командантот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

– Во 8:37 часот е примена дојава за пожар во куќа во близина на Домот на градежници. Опожарени беа 20 квадратни метри во куќата. Пожарот го гаснеа 11 пожарникари со четири возила. Пожарот е изгаснат во 9:40 часот, рече Симоновски.

Посочи дека во моментот кога избувнал пожарот куќата била празна. Засега не се познати причините за избувнувањето на пожарот.

Коронавирус