вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 149
home Хроника

Пожар во канцеларија во ГОБ „8 септември“

Пожар во канцеларија во ГОБ „8 септември“

Канцеларија во која се чувал архивски материјал во Градската општа болница „8 Септември“ е опожарена ноќеска, но нема повредени лица. Причинета е само материјална штета.

Од Министерството за здравство информираат дека други простории не се зафатени со пожарот.

Пожарот е изгаснат од страна на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје од каде за МИА изјавија дека интервенирале со две возила и пет пожарникари. Пријавен е во 22:20 часот и благодарение на брзата интервенција на Противпожарната единица не е дозволено да биде проширен во околните простории.

Причините за пожарот ќе бидат утврдени од страна на надлежните институции.

Коронавирус