четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Пожар во хотел во Прилеп- еве ги деталите

Пожар во хотел во Прилеп- еве ги деталите

Во Полициската станица Прилеп вчера во 07.20 часот било пријавено дека во хотел на ул.„Ленин“ настанал пожар во кујната, при што изгореле повеќе кујнски апарати.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп и повредени лица нема.

Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус