четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Пожар во хотел „Буши“ во Скопје

Пожар во хотел „Буши“ во Скопје

Пожар изби во скопскиот хотел „Буши“.

На терен се екипи на противпожарната единица и Брзата помош.

Повеќе детали наскоро

Коронавирус