недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Хроника

Пожар во градинка во Скопје- еве ги деталите

Пожар во градинка во Скопје- еве ги деталите

Утрово во 06.30 часот во СВР Скопје, вработен во градинка на ул.„Среќко Пужалка“ пријавил дека во периодот од 14.00 часот на 13.08.2021 до 06.00 часот на 16.08.2021 во кујната во градинката настанал пожар, кој бил изгаснат.

Повредени лица нема.

Локални избори 2021