среда, 14. април 2021. Вести денес: 74
Во живо

Изјава на Мицкоски

home Хроника

Пожар во гимназијата „Браќа Миладиновци“

Пожар во гимназијата „Браќа Миладиновци“

Во зоопросторијата на гимназијата „Браќа Миладиновци“ во скопската населба Драчево утринава избувна пожар на кој сè уште интервенираат скопските пожарникари.

Од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје за МИА изјавија дека на терен се испратени три возила и оти пожарот е сè уште активен.

Пожарот бил пријавен околу 10 часот.

Коронавирус