четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 1
home Хроника

Пожар во фризерско студио во Скопје

Пожар во фризерско студио во Скопје

На 17.06.2020 во 03:09 часот, бил пријавен пожар на ул.„Крушевска Република“ во Скопје, во фризерско студио сопственост на С.Д. (32) од с.Кондово.

Од огнот предизвикана била штета на фасадата од објектот и прозорите.

Пожарот самиот се изгаснал околу 03:15 часот, пред да пристигне екипа од Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.