сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Пожар во фабрика за сокови во Охрид

Пожар во фабрика за сокови во Охрид

Во фабрика за сокови лоцирана на булеварот „Железничка“ во Охрид, се појавил пожар во неделата ноќта.

-Од извршениот увид констатирано е дека пожарот зафатил неколку пластични и гумени предмети по што, бил изгаснат од чуварската служба, информираат од СВР Охрид.

Во пожарот нема повредени лица, а предизвикана е мала материјална штета.

Коронавирус